171208 giodo

23 marca, w ramach VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”, w Auli Akademii im. Jana Długosza odbyła się Ogólnopolska debata na temat ochrony danych osobowych. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele: Ministerstwa Cyfryzacji, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacji Panoptykon i EduKABE. Do udziału w debacie zostali również zaproszeni uczniowie częstochowskich szkół. Głównym celem debaty było podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży na temat konieczności ochrony danych osobowych. Eksperci odnosili się do czekających nas zmian, starali się je przybliżyć i dookreślić, jednak nadal najważniejszym problemem, w ocenie debatujących, jest zadbanie o bezpieczeństwo w Sieci przez nas samych.

Młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w tym wydarzeniu, a  zdobytymi wiadomościami będzie mogła podzielić się z kolegami i koleżankami.