181105 bo

181105 bo

W tym roku po raz kolejny mamy szansę głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego na projekty dla dzielnicy Grabówka. Wśród nich znajduje się zadanie nr 585, które jest bardzo ważne zarówno dla dzieci, rodziców, jak i wszystkich mieszkańców poruszających się ul. Św. Rocha – to parking naprzeciwko szkoły SP nr 29. Jak sami Państwo wiedzą, w godzinach porannych i popołudniowych na odcinku drogi między Żabką, a Biedronką oraz w przeciwnym kierunku – między ul. Odrodzenia, a głównym parkingiem szkoły tworzy się kilkunastominutowy, bardzo uciążliwy korek, związany z ograniczoną ilością miejsc na głównym parkingu szkoły. Zdarza się, że samochody mogą wjechać jedynie wtedy, gdy wyjedzie odpowiednia ilość pojazdów rodziców, którzy pozostawili już pociechy. Gdy wjedzie większa ilość aut, samochody blokują się wzajemnie. Dlatego też, budowa parkingu w dużym stopniu upłynniłaby ruch. Jest to bardzo istotna sprawa dla wszystkich, którzy poruszają się tą trasą, dlatego – w imieniu Rodziców szkoły – liczę na Państwa głosy.

Drugim ważnym projektem jest zadanie nr 346 (Rozwój kompetencji kluczowych ICT i języków obcych mieszkańców Miasta Częstochowy w SP 29), które ma charakter ogólnomiejski. Celem projektu jest stworzenie innowacyjnej pracowni informatycznej oraz nowoczesnej pracowni językowej dla mieszkańców Częstochowy. Projekt umożliwi dzieciom naukę języków obcych w nowoczesnym laboratorium językowym oraz naukę informatyki na najwyższym poziomie, jak i przyczyni się do aktywizacji w tym zakresie innych grup społecznych.

Zachęcam do oddawania głosów.
W imieniu Rodziców SP 29 – Jacek Grudniewski.