171105 halloween

171105 halloween

Istniejący od kilku lat zwyczaj obchodzenia halloween został w tym roku mile przyjęty przez uczniów naszej szkoły. Samorząd uczniowski przygotował  konkursy, które od razu spotkały się z akceptacją społeczności szkolnej. Specjalnie na ten czas nasi mali i duzi uczniowie przygotowali scenerię i wystrój sal niczym ze świata baśni i grozy. Magicznych postaci było całe mnóstwo, niektóre charakteryzacje mroziły krew w żyłach. Tradycyjnie też pojawiły się dynie ze światełkami w środku symbolizującymi błędne ogniki.

Tego dnia konkursy dotyczyły najciekawiej przebranej klasy, lampionu z dyni czy halloweenowego plakatu. Przedstawiciele samorządu rozstrzygnęli konkursy, a nagrody niebawem zostaną wręczone zwycięzcom.

Do halloweenowej akcji dołączył się Szkolny Klub UNICEF, który koordynuje pani Magdalena Kempa. Dzięki zaangażowaniu uczennic klas gimnazjalnych: Wiktorii Zając i Klaudii Przygody z klasy IIIa , a także uczennic  Agnieszki Krawczyk, Pauliny Najwer oraz Alicji Wójcik z klasy IIc  zorganizowano „Halloweenową kawiarenkę”, W ten sposób wsparliśmy akcję: „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” i przyczyniliśmy się do zakupu ciepłych ubrań dla potrzebujących pomocy dzieci z Syrii.  Nasze wsparcie ma teraz ogromne znaczenie. Wszystkim zaangażowanym ogromnie dziękujemy!

Tegoroczne halloween można uznać za udany dzień, jednak w przyszłym roku odejdziemy od tej tradycji, aby poznać inne zwyczaje związane z obchodami Święta Zmarłych. Poznamy słowiańskie dziady. Z pewnością będzie nostalgicznie i nastrojowo…

[widgetkit id=239]