Autor: Barbara Rek

— — — — — — — — — — — —

Tradycją naszej szkoły jest to, że w czasie Bożego Narodzenia wybrzmiewają u nas kolędy i pastorałki. Tak było i w tym roku. Uczniowie klas młodszych, przy akompaniamencie różnych instrumentów, śpiewali wspólnie nie tylko te tradycyjne kolędy jak: „Przybieżeli do Betlejem” czy „Wśród nocnej ciszy”. W repertuarze znalazły się także pastorałki: „Gore gwiazda”, „Świeć gwiazdeczko” czy „Malutki Jezu”.

Ksiądz Jan Twardowski na pytanie, dlaczego śpiewamy kolędy, odpowiedział: „Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać”.

Kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym, dlatego: „Leć kolędo w świat, niech cię niesie wiatr, leć kolędo do ludzi, by w nich radość obudzić, bo narodził się Jezus nasz”.

Dziękujemy p. Monice Itczak za piękną oprawę muzyczną.