Najmodniejsze piosenki na listach przebojów utrzymują się zaledwie kilka sezonów. Pieśni o narodzeniu Jezusa są na topie od kilkuset lat i pozostaną tam długo. Każdego roku śpiewamy te same kolędy, które śpiewali nasi dziadkowie, i nigdy się one nam nie nudzą. Kolędy i pastorałki mają jeszcze jedną ciekawą cechę – przepojone są polskością. Pojawiają się w nich nasze ludowe zwyczaje. Pasterze noszą polskie imiona, grają na instrumentach, których w Ziemi Świętej na pewno nie znano. Przygrywają na dudach i piszczałkach do melodii z poloneza, mazura czy kujawiaka. Są też kolędy – kołysanki.

W okresie Bożego Narodzenia śpiewamy kolędy, a poprzez ten śpiew oddajemy cześć Panu Jezusowi. Niesiemy mu nasze dary: radość, miłość, posłuszeństwo, pracowitość, w ten sposób dając światu świadectwo naszej wiary, naszej do niego miłości. Tej pięknej tradycji kolędowania oddaliśmy się w naszej szkole we wtorek 19 stycznia.

Cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie poszczególne oddziały klasowe zaprezentowały przygotowane przez siebie kolędy:

  • klasy pierwsze: „Przybieżeli do Betlejem pasterze”,
  • klasy drugie: „Był pastuszek bosy”,
  • klasy trzecie: „Gdy się Chrystus rodzi”,
  • klasy czwarte: „Hej w dzień narodzenia”,
  • klasy piąte: „Z narodzenia Pana”,
  • klasy szóste: „Jezus malusieńki”.

Atmosfera była iście świąteczna. Uwagę zwróciła wielka staranność wykonania, dbałość o szczegóły: strój, rekwizyty. Nie zabrakło także instrumentów- skrzypiec czy keyboardu.

Wielką niespodzianką, która miło zaskoczyła uczniów, było wykonanie przez nauczycieli naszej szkoły kolędy pt. „Nad Betlejem w ciemną noc”. Paniom Barbarze Rek i Aleksandrze Trąbskiej serdecznie dziękujemy za przygotowanie tej uroczystości.

Jako, że Boże Narodzenie świętuje cały świat, w atmosferę naszej uroczystości wprowadził nas zespół kierowany przez Barbarę Trajdos i Bożenę Jędryszczak- Charubę  w piosence „It’s Christmas time”. Można jej wysłuchać tutaj!

[widgetkit id=42]