171104 izba regionalna

171104 izba regionalna

Szanowni Rodzice, Dziadkowie, Przyjaciele szkoły, Drodzy Uczniowie!

Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o pomoc w gromadzeniu eksponatów do stworzenia izby – kącika regionalnego. Zgłosiliśmy się do udziału w VI Powiatowym Konkursie na Szkolne Izby Pamięci i Tradycji Narodowej w kategorii „Budujemy szkolne izby pamięci narodowej” i pragniemy jak najrzetelniej przygotować to miejsce poświęcone historii naszego regionu. Wspólnie gromadźmy pamiątki przeszłości w postaci przedmiotów użyteczności codziennej, rzeczy związanych z pracą na roli, w gospodarstwie – żelazko, tara, dzieża, kołowrotek… to tylko przykłady.

Opisane (imieniem i nazwiskiem użyczającego) przedmioty prosimy przynosić w terminie do 16 listopada do pań Elżbiety Chęcińskiej i Katarzyny Głębiewskiej.

Już nieraz mogliśmy liczyć na Waszą pomoc. Mamy nadzieję, że  i tym razem przyczynicie się do naszego  małego sukcesu.

Tytułowe foto dzięki życzliwości pani Marty Zielińskiej – Jędo. Dziękujemy.