170223 warszawa

170223 warszawa

W piątek 17 lutego uczniowie klasy IIIc i dzieciaki ze świetlicy wraz z opiekunami, paniami Ewą Krajewską, Ewą Konieczną i Bożeną Kuklą były na ciekawej wycieczce w Warszawie. Rozpoczęła się ona od wystawy ,,Gateway to Space” – czyli super podróży w kosmos. Uczniowie mieli możliwość podziwiania eksponatów naturalnej wielkości, np. modułu MIRa i wnętrza rakiety. Wejście do środka statku kosmicznego było dla wszystkich fascynującym przeżyciem, ponieważ wiązało się to z odczuwaniem tzw. „stanu nieważkości”. Było to możliwe dzięki odpowiedniemu nachyleniu wnętrza o kąt czterdziestu pięciu stopni. Następnie dzieci zapoznały się z historią konstruowania wahadeł kosmicznych. Uwagę zwiedzających przykuła także kolekcja różnorodnych skafandrów astronautów. W jednym z nich dzieci chętnie pozowały do zdjęć. Dużym zaskoczeniem dla uczestników wycieczki było zobaczenie kosmicznego jedzenia, schematów działania toalet oraz laboratorium. Na zakończenie wystawy uczniowie przebywali w strefie symulatorów lotu – to urządzenia, na których ćwiczą kosmonauci, przygotowując się do wyprawy. Po obiedzie przyszedł czas na drugą atrakcję wycieczki – pobyt w Centrum Kopernik. Odbyła się tam lekcja rozwijania zainteresowań – każdy znalazł to, co go interesuje. Dużą popularnością cieszyły się zabawy wodą, puszczanie gigantycznych baniek, udział w eskapadzie na statku oraz ciekawostki techniczne z doświadczeniami fizycznymi.

To była świetna zabawa, dzieci wracały pełne wrażeń. Dzięki empirycznemu podejściu do całej wycieczki, uczniowie zapamiętali mnóstwo informacji. Dowodzi to zatem, że każde zajęcia – nawet czysto teoretyczne – ale przygotowane w sposób zabawny, ciekawy oraz bogactwo bezpośrednich eksponatów wspaniale wpływają na przyswajanie wiedzy. Moc wrażeń dopełniły słowa dzieci, które uznały, że ta wycieczka dostarczyła im więcej radosnych przeżyć, niż niejedna gra komputerowa czy program telewizyjny.

[widgetkit id=164]