180125 koledy

180125 koledy

Tradycją naszej szkoły jest to, iż w czasie Bożego Narodzenia wybrzmiewają w nas kolędy. Tak było i w tym roku.

W mroźny, styczniowy wtorek uroczystość rozpoczął występ szkolnego chóru, następnie poszczególne klasy wykonały, po jednej zwrotce, kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Ostatnią wyśpiewali nauczyciele – brzmiało cudnie!

Maluchy – dokładnie „małe anioły” – z klas pierwszych wprowadziły nas w odpowiedni klimat, wykonując piosenkę „Choinka”. Następnie uczniowie poszczególnych klas, przy akompaniamencie różnych instrumentów, wykonywali nie tylko te tradycyjne kolędy, jak „Dzisiaj w Betlejem” czy „Wśród nocnej ciszy”, ale również mogli usłyszeć „Świeć gwiazdeczko” czy „Gore gwiazda”. W repertuarze znalazły się także jedne z „najmłodszych” pastorałek: „Boży pastuszek” i „Uciekali, uciekali”.

Cieszymy się, że do wspólnego śpiewu włączyli się uczniowie klas gimnazjalnych i swoim śpiewem porwali najmłodszych do tańca.

Na ręce wykonawców oraz pań: Barbary Rek, Moniki Itczak, Anny Baros, s. Beaty Gradzik, Ewy Koniecznej, Martyny Kułak i Ewy Krajewskiej składamy podziękowania i czekamy na kolejne takie chwile.

[widgetkit id=275]