191023 szachy

Rozpoczęła się rywalizacja w Turniejach XXVIII Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy  w Szachach. I Turniej odbył się 11 października w Szkole Podstawowej nr 9 w Częstochowie. Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 126 zawodników rywalizujących w dwóch grupach rozgrywkowych (grupa klas 0-4 i grupa klas 5-8), w tym trzynastu  naszych reprezentantów, którzy rozegrali bardzo udane zawody.

W grupie młodszej najlepiej zaprezentowali się Mikołaj Sypek oraz Dominik Kolan. Punkty do klasyfikacji generalnej cyklu zdobyli także Mateusz Nawrocki i Jakub Grabowski.

W grupie starszej klasyfikację dziewcząt wygrała Emilia Egeman! Marta Kot zajęła trzecie miejsce, Agata Pacud szóste, Olga Blochlińska siódme, a Zofia Karolczyk dziewiąte! Wśród chłopców najwyżej uplasowali się Daniel Erdman i Jan Karolczyk.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.