Dnia 19 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Częstochowie odbył się uroczysty finał V Powiatowego Konkursu Kulinarnego „Zdrowie na talerzu”, promującego zdrowy styl życia. Jego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Częstochowie. Dwuosobowe zespoły wyłonione z I etapu, w sposób praktyczny, zaprezentowały zgłoszone przepisy na „zdrowy podwieczorek”. Potrawy wykonane przez Igora i Dawida okazały się znakomite, smaczne i estetycznie podane. Chłopcy zachwycili jurorów nie tylko sposobem wykonania dań, ale również wspaniałym strojem.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w realizacji pasji kulinarnych!
Przygotowaniem uczniów do tych „smacznych” zmagań zajęły się panie: Ewa Latos i Edyta Niewczas, a wizerunkiem pani Katarzyna Głębiewska. Rodzicom chłopców dziękujemy za ufundowanie strojów.

[widgetkit id=71]