191025 szachy

191025 szachy


Cogito ergo sum

Czy Kartezjusz grał w szachy? Z pewnością, ale niewiele o tym wiemy. Słynny filozof i matematyk epoki baroku uważał, że poznanie powinno być oparte na rozumowaniu matematycznym. „Cogito ergo sum” to motto  Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej Miasta Częstochowy  w Szachach rozegranych 16 października w Szkole Podstawowej nr 33 w Częstochowie. Do rywalizacji w Igrzyskach Młodzieży (rocznik 2005 i 2006) przystąpiło osiem drużyn, w tym nasza drużyna w składzie: Olga Blochlińska, Emilia Egeman, Kamil Sroka i Marta Kot. Wygraliśmy pięć spotkań i jedno zremisowaliśmy, co ostatecznie uplasowało nas na drugim miejscu.

Link do strony turniejowej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_5795/

Do rywalizacji w Igrzyskach Dzieci (rocznik 2007 i młodsi) przystąpiło dwanaście drużyn. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Daniel Erdman, Mikołaj Sypek, Jan Karolczyk i Agata Pacud. Trzy wygrane i  dwa remisy dały nam  piąte miejsce w klasyfikacji końcowej.

Link do strony turniejowej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_5783/

Młodzież, zajmując drugie miejsce w zawodach miejskich, wywalczyła sobie prawo udziału w zawodach rejonowych, które odbędą się 29 października.

Gratulujemy naszym reprezentantom, dziękujemy za ich trud i wysiłek oraz życzymy powodzenia w zawodach rejonowych.

[widgetkit id=470]