170320 szachy

170320 szachy

Trwa rywalizacja w Turniejach XXV Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w Szachach. Drugi Turniej odbył się 10 marca w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie.
Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 130 zawodników, w tym aż czternastu naszych reprezentantów. Zawody rozegrano na dystansie 9 rund, tempem 15 minut na zawodnika. Cała nasza ekipa rozegrała bardzo dobre zawody. Większość poprawiła swoje dotychczasowe osiągnięcia w cyklu Grand Prix. Najwyżej sklasyfikowane zostały: Emilia Egeman i Marta Kot, które zajęły piąte i szóste miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów i jednocześnie drugie i trzecie w rywalizacji dziewcząt! Wśród chłopców najwyżej sklasyfikowany został Filip Rogóż, który zajął 46. miejsce i po raz pierwszy zdobył punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. Miejsca pozostałych: Kamil Sroka (53.), Daniel Erdman (63.), Karol Grzyb – Górniakowski (65.), Olivier Kaczmarzyk (66.), Agata Pacud (91.) Adrian Maszewski (95.), Filip Pluciński (97.), Maciej Karolak (99.), Zofia Karolczyk (105.), Jan Karolczyk (110.), Patryk Kazibudzki (112.). Dla Agaty, Macieja, Zofii i Jana był to bardzo udany debiut w zawodach Grand Prix.
Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.

Link do strony turniejowej z wynikami: wyniki

[widgetkit id=174]