190309 szachy

190309 szachy

Trwa  rywalizacja w Turniejach XXVII Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy  w Szachach. Drugi Turniej  odbył się 1 marca w Szkole Podstawowej Nr 9  w Częstochowie. Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 171 zawodników, w tym trzynastu  naszych reprezentantów. Zawody, jak zwykle, przeprowadzono na dystansie 9 rund, tempem 15 minut na zawodnika, w dwóch grupach rozgrywkowych. W tych trudnych, pięciogodzinnych zmaganiach świetnie zaprezentowali się nasi uczniowie. Aż siedmioro z nich zajęło miejsca w pierwszej pięćdziesiątce klasyfikacji końcowej i zdobyło  punkty do klasyfikacji generalnej cyklu GP. W grupie klas 0-IV Agata Pacud zajęła  pierwsze miejsce wśród dziewcząt! Zofia Karolczyk wywalczyła miejsce szóste. Wśród chłopców  najwyżej sklasyfikowano Mikołaja Sypka.

W grupie klas V-VIII drugie miejsce wśród dziewcząt wywalczyła Emilia Egeman!

Najwyżej wśród chłopców sklasyfikowany został Kamil Sroka.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.

Linki do strony turniejowej z wynikami:

grupa klas  0-IV: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_765/
grupa klas  V-VII: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_764/

W klasyfikacji generalnej cyklu po dwóch turniejach Emilia i Agata zajmują drugie miejsca wśród dziewcząt w swoich grupach!
Następne zawody Grand Prix odbędą się w kwietniu.

[widgetkit id=422]