170323 gady

170323 gady

W marcu uczniowie klasy IIIb i IIa uczestniczyli w zajęciach muzealno –warsztatowych, tym razem poświęconych gadom i płazom okolic Częstochowy. Jura jest regionem przepięknym i wyjątkowym, krainą niezwykłych kontrastów. Żaden z pozostałych regionów naszego kraju nie może poszczycić się większą różnorodnością. Nigdzie indziej w Polsce nie spotkamy tak bogatego krajobrazu o charakterze krasowym. Występuje tu wyjątkowo bogata i różnorodna flora i fauna, w tym gatunki endemiczne i reliktowe, mające swe jedyne stanowiska w Polsce. Stwierdzono tu około 20 gatunków płazów i gadów. Dzięki warsztatom, jak zwykle perfekcyjnie przygotowanym przez panią Elżbietę Janik, dzieci mogły z bliska podziwiać między innymi rzekotkę drzewną, żmiję zygzakowatą, padalca czy gniewosza plamistego. Była to kolejna, fantastyczna nauka przez doświadczenie. W podróż do świata gadów i płazów zabrały uczniów panie Bożena Jędryszczak – Charuba i Małgorzta Złotorowicz.

[widgetkit id=175]