170504 zodiak

170504 zodiak

Klasa IIIc po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych poza szkołą. Uczniowie brali udział w warsztatach ekologicznych w Multicentrum Zodiak, których celem było promowanie Światowego Dnia Ziemi. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, czym są odnawialne i nieodnawialne źródła energii i w jaki sposób wpływają one na nasze środowisko. Poszerzyły swoją wiedzę na temat baterii słonecznych. Z konstrukcyjnych klocków k’nex zbudowały wielobarwne modele, które posłużyły do doświadczeń z baterią słoneczną. W pracowni naukowej uczniowie poznali zasady prawidłowej segregacji śmieci oraz sprawdzili swoją wiedzę w ekologicznych grach i zabawach. Następnie dzieci poznawały tajemnice kosmosu w Planetarium w Częstochowie. Uczniowie obejrzeli seans astronomiczny prezentujący ruch gwiazd i innych ciał niebieskich po orbicie. Pobyt w Planetarium pozwolił uczniom poszerzyć i pogłębić swoją wiedzę o wszechświecie.Dzięki wyjazdom edukacyjnym dzieci mają okazję poznawać świat. To z kolei prowadzi do lepszego zapamiętywania nowej wiedzy. Pozostało teraz tylko wcielić w życie nowo poznane doświadczenia.
Opiekunem uczniów była wychowawczyni, pani Ewa Krajewska.

[widgetkit id=186]