210119 zdalnie aktywni

W grudniu, nim rozstaliśmy się przed świętami, uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwania w Konkursie „Zdalnie- Aktywni”. Wszyscy biorący udział w Konkursie, poddali się świątecznej atmosferze, wykazali się ogromną kreatywnością, poczuciem humoru oraz duchem rywalizacji. Konkurs ten miał na celu oderwanie uczniów  od „szarej rzeczywistości” realizowania podstawy programowej i w codzienne lekcje online wprowadził magię, uśmiech, współpracę i chęć  innowacyjnych działań.

Przed zespołami, pracującym pod kierunkiem nauczyciela w czasie lekcji, postawiono cztery zadania, realizowane w ramach języka polskiego, matematyki, informatyki i wychowania fizycznego.
1. Napisanie  humorystycznego wierszyka o tematyce świątecznej, koniecznie rozpoczynającego się słowami: „Moje życie się zmieniło…”

Reprezentowała nas Amelia Adamczyk z klasy VIIc.

2. Zadanie matematyczne: „Pomysł na krzyżówkę”.

Utworzenie  liczbowej krzyżówki. Hasła, które mogły być wpisane do diagramu – choinki, to liczby naturalne. W konkursie zaprezentowana została krzyżówka przygotowana przez klasę VIIa.

3. Zadanie sportowe: „Świąteczny Challenge” – zapakowanie na czas sań św. Mikołaja.

Reprezentanci klas 7-8 pomogli zapełnić sanie Mikołaja w rekordowym czasie:  24,23s.

4. Zadanie informatyczne: Przygotowanie prezentacji multimedialnej pt.: „Idą święta …”. Prezentację przygotowała: Lena Suchecka z klasy VIIIc.

Wyzwanie skierowane było do wszystkich uczniów. Szkolna komisja konkursowa wybrała  prace, które reprezentowały naszą szkołę.

18 stycznia w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater odbyło się podsumowanie świątecznego Konkursu „Zdalnie-Aktywni” zorganizowanego przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy. Nagrody wręczali zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Naczelnik wydziału edukacji. Nasza szkoła za zajęcie III miejsca w kategorii klas VII-VIII została nagrodzona zestawem słuchawek z mikrofonem.

Gratulujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Jego głównym celem, który osiągnęliśmy, nie była sama wygrana, lecz dobra zabawa i integracja zespołów.

Koordynatorem konkursu była pani Dorota Stefaniewicz vel Stachowicz.

SP 29 Prezentacja kl. VIII  (zip)

Wiersz o tematyce świątecznej kl. VII-VIII  (pdf)

„Pomysł na krzyżówkę” kl. VIIa  (pdf)