190403 szachy

190403 szachy

Trwa rywalizacja w Turniejach XXVII Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy  w Szachach. Trzeci Turniej odbył się 29 marca w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego  w Częstochowie. Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 175 zawodników, w tym czternastu  naszych reprezentantów. Zawody, jak zwykle, przeprowadzono na dystansie 9 rund, tempem 15 minut na zawodnika, w dwóch grupach rozgrywkowych. W tych trudnych, pięciogodzinnych zmaganiach świetnie zaprezentowali się nasi uczniowie. Siedmioro z nich zajęło miejsca w pierwszej pięćdziesiątce klasyfikacji końcowej i zdobyło  punkty do klasyfikacji generalnej cyklu GP. 

W grupie klas 0-IV Agata Pacud zajęła drugie miejsce wśród dziewcząt, a Zofia Karolczyk szóste! Wśród chłopców najwyżej sklasyfikowany został Daniel Erdman.
W grupie klas V-VIII Emilia Egeman zajęła czwarte miejsce wśród dziewcząt, a Kamil Sroka dziewiąte wśród chłopców.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.

Linki do strony turniejowej z wynikami:

grupa klas  0-IV: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_2016/
grupa klas  V-VIII: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_2015/

W klasyfikacji generalnej cyklu po trzech turniejach Agata Pacud zajmuje drugie miejsce wśród dziewcząt w grupie młodszej, a Emilia Egeman trzecie miejsce wśród dziewcząt w grupie starszej!

Następne, ostatnie w tym cyklu zawody Grand Prix odbędą się 17 maja.

P.S. Tym razem w zawodach nie wzięła udziału Marta Kot.

Marta od soboty bierze udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych rozgrywanych w Sielpi w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Marta efektownie rozpoczęła zawody od wygranej z rozstawioną z numerem 9 zawodniczką. Trzymamy kciuki za dobre zawody naszej koleżanki.

Link do strony Mistrzostw :
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1793/

[widgetkit id=426]