180528 strazacy

180528 strazacy

23 maja uczniowie klasy III d SP uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami w Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Strażacy przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz przeprowadzili pokaz ratownictwa przedmedycznego i sprzętu strażackiego.
Prowadzący zajęcia opowiedział o sytuacjach mogących wywoływać zagrożenia pożarowe, zapoznał także małych słuchaczy z numerami alarmowymi oraz przypomniał zasady wzywania straży pożarnej.

Na koniec najbardziej oczekiwana przez najmłodszych chwila – pokaz wozów strażackich. Strażacy zaprezentowali uczniom wyposażenie samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz działanie specjalistycznego sprzętu. Każdy uczeń mógł, choć przez chwilę, poczuć się jak strażak: założyć hełm i zasiąść za kierownicą strażackiego samochodu.

[widgetkit id=331]