211018 aktywni blekitni

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła, już po raz kolejny, przystąpiła do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, którego patronatem są PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Program ma na celu promowanie proekologicznego i bezpiecznego zachowania w zakresie gospodarki wodnej. To wspólna inicjatywa wsparcia działań w zakresie dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.

12 października 2021 roku uczniowie klas: 3a, 3b, 4a i 7d wraz z wychowawcami oraz p. Renatą Gajda – koordynatorem Programu w naszej szkole, uczestniczyliśmy w transmitowanym online spotkaniu inauguracyjnym. Po części oficjalnej, uczniowie mieli możliwość udziału w niezwykłym spektaklu taneczno – muzycznym pt. „Barwy Błękitu” bezpośrednio nadawanym z sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Widowisko poruszało tematykę powodzi, suszy oraz tego jak bardzo potrzeba jest równowaga wody w naszej przyrodzie. Spektakl był nasycony oryginalną choreografią układów zbiorowych i doskonałymi popisami tanecznymi indywidualnych tancerzy a przy tym połączono je z doskonałą muzyką, narracją i wyjątkowymi elementami malarstwa. Oglądanie tego przedstawienia sprawiło wiele przyjemności.