171122 szachy

Rozpoczęła się rywalizacja w Turniejach XXVI Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy  w Szachach. Pierwszy  Turniej  odbył się 17 listopada w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego  w Częstochowie. Zawody w grupie szkół podstawowych rozgrywane były tempem 15 minut na zawodnika na dystansie 9 rund. Rywalizacja odbywała się  w osobnych grupach klas 0-IV oraz V-VII. Do zawodów przystąpiła rekordowa liczba 140 zawodników, w tym czternastu naszych reprezentantów. Aż ośmioro  z nich zajęło miejsca w pierwszej pięćdziesiątce klasyfikacji końcowej i zdobyło punkty do klasyfikacji generalnej cyklu GP.
Najlepszy wynik uzyskała Emilia Egeman, która w klasyfikacji generalnej grupy klas V-VII zajęła drugie miejsce, wygrywając jednocześnie klasyfikację dziewcząt. W tej grupie punktowali także:  Filip Rogóż  (34. miejsce) i Kamil Sroka (35.). W grupie klas O-IV najwyżej zostali sklasyfikowani: Adrian Maszewski (22.), Filip Pluciński ( 28.), Daniel Erdman (34.), Patryk Kazibudzki (44.), Zofia Karolczyk (49.). Dobre zawody rozegrali Jan Karolczyk i Agata Pacud oraz  nasi najmłodsi szachiści, debiutanci w cyklu GP: Mikołaj Sypek, Jan Załęcki, Mateusz Nawrocki i Szymon Chłąd.
Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.