190619 swieto pulku

Dnia 15 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości upamiętniającej IX Święto Pułkowe 27 Pułku Piechoty w setną rocznicę utworzenia 7 Dywizji Piechoty 1919-2019. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta  w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła. Następnie uczestnicy przeszli przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie rozpoczęły się uroczystości poświecone poległym żołnierzom dywizji: przemówienia okolicznościowe, Apel Poległych i składanie kwiatów przed pomnikiem na placu Biegańskiego. Naszym uczniom za udział w uroczystości osobiście podziękował Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.
Szkołę w czasie uroczystości reprezentowali: Joanna Hejduk, Oliwia Jasińska, Bartosz Różewicz i Marcin Terlecki.