181219 dopalacze

181219 dopalacze

W tym roku szkolnym walka z nałogami przebiegała pod hasłem „dopalacze-wypalacze – groźne narkotyki”. Uczniowie zgłębiali mroczny świat używek, wykonując różne zadania, które miały charakter konkursowy. 

Każda klasa, od piątych począwszy, miała: stworzyć autorskiego mema antydopalaczowego, „wypisać” receptę na udane spotkanie towarzyskie bez środków toksycznych, wykreować graffiti promujące życie bez używek. Natomiast dla odważniejszych nastolatków został przewidziany test wiedzy m.in. na temat ww. trucizn. 

Zadania konkursowe są już podsumowane, a ich rezultaty będą miłą niespodzianką  dla wszystkich na apelu podsumowującym osiągnięcia pierwszego półrocza.

Mamy nadzieję, że dla naszych uczniów wszelakie używki pozostaną znajome tylko w sferze teoretycznej. Tu nie trzeba empirii – per analogiam: nie musisz kąpać się w rynsztoku, by wiedzieć, że pachnieć po tym nie będziesz…

Zaangażowanym klasom i czuwającym nad ich motywacją wychowawcom podziękowania serdeczne składają organizatorki grudniowej akcji, panie:  Agnieszka Kula, Edyta Stacherczak, Edyta Niewczas, Marzena Małek.

[widgetkit id=405]