180613 czytam

180613 czytam

W piątek 8 czerwca uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam!”. Zadaniem uczniów i opiekunów było zorganizowanie wspólnego publicznego czytania i uwiecznienie wydarzenia na fotografii. Tego dnia o godz. 10.00 uczniowie w całej Polsce  zastygli nad książkami w najbardziej wyszukanych pozach i miejscach.  Wszystko po to, aby pokazać, że najmłodsi z książkami są za pan brat i czytanie straszne im nie jest, nawet w bardzo nietypowych warunkach.

U nas liczna gromadka składająca się z milusińskich z klasy 1a (pod opieką p. Jędryszczak-Charuby -) oraz gimnazjalistów z klasy 2e (pod opieką p. Klechy) wyruszyła w plener, by uwiecznić moment wspólnego czytania. Na miejsce tej wiekopomnej chwili wybrano boisko szkolne, a konkretnie ulubioną boiskową atrakcję młodzieży,  czyli „pająka”. Starsi, zaopatrzeni w książki, wdrapali się wysoko, zaś młodsi – też z książkami – przysiedli na poduchach poniżej. Słońce prażyło niemiłosiernie, więc szkolny fotograf – w tym przypadku p. Kowalczyk – musiał szybko uwieczniać moment wspólnej lektury.  Efekt okazał się  zadawalający. Ostatecznie opiekunowie wybrali jedno zdjęcie, które weźmie udział w konkursie zorganizowanym przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w szkole” na najlepsze ujęcie ukazujące przebieg akcji.