Autor: Agnieszka Kula

— — — — — — — — — — — — —

Wreszcie nadszedł poniedziałek. Ten poniedziałek. Wyczekiwany, utęskniony, rozpoczynający dwudniową wycieczkę stolicy, na którą przez cały rok czekali uczniowie klas 5a i 6c. O 7:15 wszyscy stawili się przed szkołą. Pełna wyśmienitych humorów młodzież losowała miejsca w autokarze. Wygrał kamień, więc 6c zajęła miejsca po lewej stronie pojazdu. Po krótkich informacjach nt. bezpieczeństwa i zapięciu pasów p. Kula „wystartowała” wycieczkę okrzykiem: „Ahoj przygodo”.

Pogoda była piękna, humory dopisywały, integracja rozwijała się niczym rozmaryn. Tak dotrwaliśmy do pierwszego postoju. Mieliśmy ogromne szczęście, gdyż Warszawa nie powitała nas korkami. Punktualni i ciekawi miasta ruszyliśmy na spacer po Starówce.  Następnym kultowym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Okazała się ona naukową ucztą, bo uczniowie wiedzę teoretyczną mogli sprawdzić empirycznie. Umęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się na obiad. Następnie ruszyliśmy na „poszukiwanie” pensjonatu. Gdzieś, nie wiadomo gdzie… Otóż nocleg zaplanowany był z dala od cywilizacji – w Sulejówku. Przerażeni uczniowie panikowali, że na tym końcu świata nie będzie ani WiFi, ani sklepu…

Po rozlokowaniu nastąpiła rekreacja. Spacer po okolicy, marsze, biegi, śpiewy wyuczonych na muzyce piosenek umiliły nam wieczór. I nastała długo oczekiwana noc… W pokojach były i zabawy integracyjne, i kino, i salon piękności. Rano wszyscy „wyspani” ruszyliśmy do Łazienek nacieszyć się fauną i florą. Wiewiórki z pawiami uatrakcyjniały nam spacer. Na koniec pozostał creme de la crème, czyli wizyta w Zamku Królewskim. „Ubrani” w Audio Guide’y podziwialiśmy pięknie wyposażone komnaty, przedzierając się przez tłum zwiedzających.  Jeszcze tylko kilka zabytków, obiad i powrót do Częstochowy.

Ankieta w autobusie wykazała, że wycieczka się podobała, uczniowie w takim składzie mogą zdobywać inne miasta! Opiekunowie: Agnieszka Kaleta, Agnieszka Kula, Ewelina Brodzińska, Małgorzata Blachnicka-Kajdzik.