191210 jarmark

191210 jarmark

6 grudnia 2019 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole jarmark świąteczny. Na ten mikołajkowy wieczór  przygotowaliśmy moc atrakcji. Krążąc wśród zachwycających stoisk, kramików, można było podziwiać i kupować rękodzieło artystyczne, delektować się wigilijnymi smakołykami oraz realizować swe pasje artystyczne, czyli ozdabiać  pierniczki lub też ubierać choinkę.

Kto potrzebował chwili na spokojną biesiadę, mógł rozgościć się w świetlicy, gdzie stoły uginały się od zniewalająco pachnących, pysznych potraw.

O 16:00 rozpoczęła się część stricte artystyczna. Eliza Xerxa z 6 b poruszająco wyśpiewując utwór pt. Noel, dała okazję koledze ze swojej klasy – Mikołajowi Krygierowi i jego partnerce – Zuzannie – do przepięknego odtańczenia rumby. Potem szkolna grupa teatralna Bajolandia zachwyciła, rozbawiła i wzruszyła publiczność swym świątecznym spektaklem. Nastoletnich aktorów inspirowały i przygotowały perfekcyjnie – pani reżyser Katarzyna Głębiewska i pani inspicjent Elżbieta Chęcińska. Oto nasza sceniczna plejada gwiazd z 8 a: Patrycja Jackowska, Magdalena Naumik, Julia Nocuń, Izabela Okręglicka, Katarzyna Pacak, Maja Rytkowska, Natalia Tomzik, Nel Trelowska, Michał Baryła, Bartosz Gutze, Hubert Kulejewski, Mieszko Mazurek, Lena Nocuń z 3 b oraz mistrzynie drugiego planu – Laura Borris i Zuzanna Pradela w rolach manekinów. Choreograficzną ozdobą był występ grupy tanecznej dziewcząt z 6 b.

Magiczna atmosfera przedstawienia stanowiła doskonałe tło do wystąpienia pani dyrektor Iwony Nędzyńskiej-Mól. Po oficjalnym powitaniu wszystkich Przyjaciół szkoły, a zaszczycili nas: pani Ewa Jeziak – inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy i pani Anna Żyła – prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddziału Okręgowego w Częstochowie oraz liczne grono uczniów, rodziców i absolwentów, głos zabrały organizatorki konkursu na rodzinny stroik. Panie Kołaczyk i Krygier wraz z panią inspektor Ewą Jeziak i panią prezes Anną Żyłą gratulowały autorom najlepszych prac, wręczając im dyplomy.

Po przedstawieniu – z uśmiechem i pełni refleksji – mogliśmy kontynuować rozpieszczanie swych zmysłów. Podejmować decyzje związane z konsumpcją na miejscu lub  na wynos dóbr zarówno spożywczych, jak i dekoracyjnych.

O 17.00 ponownie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by jarmark nasz zakończyć ucztą duchową. Wówczas rozpoczął się świąteczny koncert talentów. W roli konferansjera błyszczała Olga Iskra z 6 b. Wśród artystów pojawili się nie tylko uczniowie uzdolnieni wokalnie, ale i tanecznie. Nie brakowało również wirtuozów gry na przeróżnych instrumentach. Od gitar poprzez pianino, skrzypce wiolonczelę po ksylofon – wszystkie brzmiały nomen omen koncertowo. Sceną zawładnęli: Nadia Massalska 4 a, Julia Kubiak 5 a, Joanna Parzonka wraz z zespołem – gitara i wokal; Lena Budkowska 5 a, Agata Petecka 5 d, Otylia Banaszkiewicz 5 d, Stanisław Rogowski 6 c – skrzypce; Maria Petecka, Agata Petecka  i chórek z 7 a – wiolonczela, skrzypce; Marcin Łatacz 5 a, Olga Blochlińska 8 b – pianino i wokal; zespół o roboczej nazwie – Czyste szaleństwo, czyli: Szymon Chłąd, Oliwia Kałuża, Nadia Massalska, Jan Załęcki, Mateusz Nawrocki – wszyscy z 4 a; Katarzyna Pacak  8 a, Eliza Xerxa 6 b, duet Natalia Tomzik i Mieszko Mazurek 8 a – wokal; Lena Suchecka 6 b, Julia Strzelczyk i Zofia Karolczyk 5 a, Julia Karna i Eliza Xerxa obie 6 a, zespół taneczny z 6 b o roboczej nazwie Mamy tę moc – układy choreograficzne; ksylofon – na tym właśnie instrumencie Szymon Chłąd z 4 a „wygrał” sobie w listopadzie wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Perkusyjnych w Toruniu. Owacje na stojąco! Brawa dla całej ekipy wykonawców pod mistrzowską batutą pani dyrygent Aliny Witczak!

Z życzeniami wesołych świąt w finale  imprezy pojawiła się na scenie pani Marzena Ułamek – przewodnicząca rady rodziców naszej szkoły. Pni Ułamek złożyła gratulacje artystom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego przedsięwzięcia świątecznego.

Wraz z wybiciem godziny 18.00 pożegnaliśmy gości, tym samym kończąc nasz bożonarodzeniowy jarmark. Wyrazy wdzięczności i uznania kierujemy do wszystkich zaangażowanych rodziców. Tych od: koordynacji, wypieków, stoisk aranżacji, pierogów, „scenografii” świątecznych i stołów dekoracji, a także tych odpowiedzialnych za szaleństwa zakupowe na szczytne cele!

Natomiast uczniów oprócz pochwał werbalnych za genialne występy i równie bezcenną pomoc w przygotowaniu i sprzątaniu „jarmarcznym” – czekają „statutowe” nagrody.

Koordynatorki tej imprezy środowiskowej: Magdalena Walocha, Elżbieta Chęcińska, Katarzyna Głębiewska podziękowania składają wszystkim nauczycielom „współtworzącym” – a szczególne ukłony za: konsultacje i nadzór merytoryczny dyrekcji – paniom Iwonie Nędzyńskiej Mól i pani Beacie Chmielarz; wymyślenie stoisk, dekory choinkowe i oprawę muzyczną – pani Janiszewskiej; zaproszenia – pani Kukli; choinki, kotary, dekory kartkowo-świąteczne – pani Marks; wolontariat i konkurs choinkowy – paniom Marks, Kuli i Bogdał; mikołajowe hostessy cukierkowe – pani Szymurskiej; konkurs na stroik rodzinny – paniom Kołaczyk i Krygier, scenografię sali gimnastycznej – paniom Jędryszczak-Charubie, Chłąd, Kołaczyk i Baros, dokumentację fotograficzną – pani Gajdzie i panu Nenartowi, logistykę sekcji porządkowej – pani Górawskiej, Swodczyk oraz panom Kościelnemu i Nenartowi.

[widgetkit id=482]