161217 jura

Kto zwiedził zamki na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, ten wie, ile tajemnic one kryją, ile historii… ile legend… W nawiązaniu właśnie do tych ciekawych miejsc, Szkoła Podstawowa nr 49 w Częstochowie ogłosiła konkurs literacki skierowany do uczniów klas piątych na opowiadanie o interesującym temacie „Jesienią na Jurze straszy…”, które miało zawierać elementy opisu uczuć. Straszny temat – prawda? Nie był jednak trudny dla uczennic naszej szkoły: Julii Nocuń i Nel Trelowskiej z Va, które fantastycznie „postraszyły” jury konkursu i uplasowały się na czołowych miejscach. Julia zajęła I miejsce, a Nel III. Gratulujemy zwyciężczyniom „dobrego pióra”, a opiekunowi – pani Katarzynie Głębiewskiej talentów pisarskich swoich podopiecznych.