W piątek 15 października klasy 1a, 1b, 2a wybrały się na wycieczkę do Edukacyjnej Zagrody w Szarlejce. Uczniowie poznali mieszkańców zagrody takich jak: kuce walijskie, kuce szetlandzkie, owce, kozy, krowa, króliki, kury, perliczki oraz kaczki. Dzieci, pod opieką swoich nauczycieli i gospodarzy zagrody,  miały możliwość karmienia zwierząt. Następnie, każdy chętny uczestnik wycieczki, mógł  pod czujnym  okiem instruktora spróbować jazdy konnej. Uczniowie wzięli również  udział w warsztatach flory wykonali kompozycje kwiatowe. Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a zwieńczeniem wycieczki i pokrzepieniem się po dniu pełnym wrażeń było ognisko z pysznymi kiełbaskami i wesoła zabawa na placu zabaw.