181030 zywnosc

181030 zywnosc

19 października Szkolny Klub Wolontariatu po raz drugi wziął udział w happeningu przeciwko marnowańiu żywności. Nasi wolontarisze, w znacznie silniejszym gronie niż w ubiegłym roku, przebrani za owoce i warzywa wzbudzili powszechny entuzjazm wśród innych uczestników. Uzbrojeni w wykonane przez siebie  transparenty aktywnie strajkowali izachęcali mieszkańców Częstochowy do dokonywania świadomych zakupów i racjonalnego gospodarowania żywnością.

Po przejściu na Plac Biegańskiego, jako jedyni, zaprezentowali występ artystyczny. Piosenka w wykonaiu kolorowych artykułów spożywczych wzbudziła żywy entuzjazm, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników marszu. Nasze truskawki, brokuły, banany, ogórki, ziemniaki, ananasy, marchewki… przyciągały wzrok przechodniów. „Pan Kanapka” nieustająco był proszony o pozowanie do zdjęcia. Uczniowie udzielili również wywiadu dla Radia Katowice, w którym wyjaśnili, dlaczego biorą udział w takiej imprezie. http://fiat.fm/info/swiatowy-dzien-zywnosci-w-czestochowie/

[widgetkit id=375]