181120 konkurs rec

181120 konkurs rec

W ostatnim czasie – z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – wiele częstochowskich szkół zorganizowało konkursy recytatorskie. Do trzech z nich zgłosiliśmy naszą „etatową” recytatorkę – Julię Nocuń z VIIa, która kolejny raz nas nie zawiodła.

Pierwsze zmagania to Powiatowy Konkurs Recytatorski, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 30 pod hasłem „Bóg-Honor-Ojczyzna – 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w literaturze”. Współorganizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna im. Władysława Biegańskiego w Częstochowie Filia nr 23. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Rywalizowało w nim 33 uczniów z 22 szkół z Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Recytację uczniów oceniało jury w składzie: Pani Alina Grabna, Prezes Polskiego Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Oddział w Częstochowie, Pani Anna Płusy, pracownik Biblioteki RODN WOM w Częstochowie, Pani Grażyna Gorlo, bibliotekarz Biblioteki Publicznej im. Władysława Biegańskiego w Częstochowie. Jula w swojej kategorii wiekowej nie miała sobie równych i zajęła pierwsze miejsce. Zdeklasowała współzawodników także w III Miejskim Konkursie Recytatorskim wierszy o tematyce patriotycznej „Ja i moja Ojczyzna”, który odbył się w VIII Liceum Samorządowym Ogólnokształcącym. Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Od przedszkolaka do starszaka – za wolność Naszą i Waszą”, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk.

Wisienkę na torcie w recytatorskich osiągnięciach Julii stanowiło II miejsce w Konkursie Recytatorskim „A to Polska właśnie…”, który odbył się w Auli im. Z. Idzikowskiej, a którego organizatorem było Liceum im. Juliusza Słowackiego.

Jula, gratulujemy sukcesów. Wiemy, że to jeszcze nie koniec.

Uczennicę do recytatorskich potyczek przygotowuje pani Katarzyna Głębiewska.

http://czestochowskie24.pl/czestochowa/patriotyzm-w-poezji-powiatowy-konkurs-recytatorski/

http://slowacki.net/n,wyniki-konkursu-a-to-polska-wlasnie