— — — — — — — — — — — — — — —

15 lutego 2024 roku nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję wziąć udział w prawdziwiej olimpiadzie! 

Symbolicznego zapalenia znicza olimpijskiego, rozpoczynającego imprezę profilaktyczną pod nazwą „Igrzyska Zdrowia”, dokonał Prezydent Miasta Częstochowy pan Krzysztof Matyjaszczyk, który swoim patronatem objął to niezwykłe wydarzenie. Olimpiada miała na celu propagowanie wśród dzieci zasad zdrowego odżywiania oraz wdrożenie do dbania o kulturę fizyczną. Uczniowie klasy 1c wraz z nauczycielkami p. Ingą Świetlak i p. Wiolettą Kotarską-Drewniak zmierzyli się z nie lada wyzwaniem, jakim był udział w różnych konkurencjach sportowych. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w dyscyplinach takich jak rugby, badminton, akrobatyka, siatkówka, unihokej, kolarstwo, tenis ziemny, lekkoatletyka, taekwondo, piłka nożna czy koszykówka. Ponadto uczniowie wzięli udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy oraz w degustacji zdrowych przekąsek, dzięki którym przez cały czas trwania igrzysk nikomu nie zabrakło sił i energii do działania.