— — — — — — — — — — — — — — —

W styczniu 2024 r. najmłodsi uczniowie naszej Szkoły odwiedzili po raz kolejny bibliotekę szkolną. Tym razem pierwszaki dowiedziały się jak ważne dla ich rozwoju jest czytanie. Poznały korzyści płynące z poznawania nowych bohaterów literackich, rozwijania własnych zainteresowań czytelniczych oraz poszerzanie zasobu słownictwa. Uczniowie klas pierwszych chętnie odpowiadali na pytania dotyczące czytania i z radością przyjęli przygotowane dla nich pakiety książek. W ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, uczniowie otrzymali pakiety, w skład których wchodzą: książka Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” oraz broszura informacyjna na temat czytania razem z dzieckiem. „Mała książka-wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zachęcamy dzieci do odwiedzania biblioteki szkolnej. Wizyty w bibliotece uczą dzieci samodzielności, dokonywania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.