161106 dpzb

161106 dpzb

 5 listopada przypada Światowy Dzień Postaci z Bajek. W naszej szkole obchodziliśmy to sympatyczne święto już dzień wcześniej. W tym dniu na szkolnych korytarzach zaroiło się od bajkowych bohaterów z baśni, filmów czy kreskówek. Byli Flinstonowie, pojawiły się Kopciuszki, Wilki, Czerwone Kapturki, sporo wiedźm, Myszki Miki… Widać było, kto którą postać lubi najbardziej… Dzień ten był dobrą okazją do tego, by poopowiadać o swoich bajkowych bohaterach.

Ciekawą atrakcją, którą zapewniły organizatorki imprezy, panie Katarzyna Głębiewska i Elżbieta Chęcińska, były Szkolne Mistrzostwa w Szybkich Puzzlach. Drużyny reprezentujące poszczególne klasy na czas układały puzzle przedstawiające bajkowych bohaterów. Bezkonkurencyjne w tych zawodach okazały się reprezentantki klasy Va – Patrycja Jackowska i Kasia Pacak, zajmując I miejsce, na drugim uplasowały się Wiktoria Oczkowicz i Maja Kryczało z VIb, a na III zawodniczki z VIc: Nadia Dacewicz i Kasia Mońka.

Święto bajkowych postaci uczciliśmy w naszej szkole – jak na bajki przystało – dobrą zabawą.

[widgetkit id=120]