161028 dzien spodnicy

161028 dzien spodnicy

 W piątek 28 października Samorząd Uczniowski oraz pani Katarzyna Głębiewska zaprosili szkolne kobiety: te większe i te mniejsze, do udziału w obchodach Światowego Dnia Spódnicy. Moda na uczczenie tej części damskiej garderoby przywędrowała do nas zza oceanu, ale nikt nie pamięta już, kto był jej pomysłodawcą. Najważniejsze, że w tym dniu wszechobecne spodnie ustąpiły miejsca tej jakże kobiecej części stroju. Na korytarzach pojawiły się zatem miniówki, sulejki, bombki dłuższe i krótsze… trapezówki, spódnice falbaniaste, w kropki, paski, kwiatki… Do zabawy przyłączyli się także chłopcy; część z nich z wielkim humorem podeszła do tematu i… także założyła spódniczki. Igor z VIb zaprezentował niemalże kompletny strój irlandzki, gdzie przecież spódnica w szkocką kratę jest obowiązkowa. Inni chłopcy godnie prezentowali się w krawatach. Mamy nadzieję, że na stałe zagoszczą one pod chłopięcymi szyjami podczas szkolnych uroczystości.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy…a za tydzień – 4 listopada kolejna ciekawa kartka z kalendarza – Dzień Postaci z Bajek. Już dziś zapraszamy do aktywnego w nim udziału.

[widgetkit id=118]