…a uśmiechu w tym magicznym dniu, jakim jest święto wszystkich dzieci, w naszej szkole nie zabrakło.

Dzień Dziecka obchodziliśmy na różne sposoby. Uczniowie klas młodszych obejrzeli spektakl „Dzieci Króla Baśni” wystawiony przez Teatr „Artenes” z Wrocławia. Aktorzy w sposób humorystyczny pokazali, że człowiek życzliwy zawsze znajdzie pomocników i łatwiej pokona przeszkody. Przedstawienie wzbudziło w dzieciach wiele pozytywnych emocji, oczarowało ciekawą scenografią, pięknymi kostiumami i muzyką. Po powrocie czekały na najmłodszych klasowe słodkości.

Z kolei uczniowie klasy IVA wyjechali do Cinema City i obejrzeli zabawny film pt. „Byli sobie człowieki”. Poznali małpoluda Edwarda, który spadając z drzewa, złamał przednią łapę. Chcąc przeżyć, musiał nauczyć się chodzić na dwóch nogach, wymyślić ogień, narzędzia i … potrawkę z królika. A kiedy spotkał Lucy, świat stanął na głowie, a „człowieki” pospadały z drzew. Czwartoklasiści byli zachwyceni wycieczką i z uśmiechem na twarzach wrócili do szkoły.

Natomiast uczniowie klasy IVB zostali wyróżnieni przez swoich rodziców czekoladowymi medalami, które dumnie prezentowali na swoich piersiach. Dzień upłynął w miłej atmosferze okraszony lodami, którymi poczęstowała wszystkich milusińskich Pani Dyrektor, składając im wcześniej życzenia.