161125 muzeum

161125 muzeum

W ostatnich dniach uczniowie klasy IIIb odwiedzili Muzeum Częstochowskie. Dzięki zajęciom muzealno – warsztatowym ,,Morze Jurajskie na obszarze Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej” poznali prahistorię naszego regionu. Zajęcia prowadzone były przez panią Elżbietę Janik w oparciu o kolekcję paleontologiczną, gdzie uczniowie mogli podziwiać i dotknąć liczące ponad 150 milionów lat skamieniałe amonity, belemnity, małże, łodziki, skamieniałe zęby i kości pliozaura charakteryzujące okres jurajski w dziejach ziemi częstochowskiej. Przy okazji warsztatów uczniowie zwiedzili również wystawę zatytułowaną ,,Żydzi Częstochowianie” poświęconą częstochowskim Żydom, którzy w czasie II wojny światowej w barbarzyński sposób zostali zamordowani w obozach śmierci przez hitlerowców. Na wystawie uczniowie, dzięki starym fotografiom zobaczyli również, jak wyglądała Częstochowa 90 lat temu.

[widgetkit id=131]