180613 wycieczka

180613 wycieczka

8.06.2018r. uczniowie klasy IIIc sp wyjechali na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Wędrowali podziemnymi korytarzami Zabytkowej Kopalni Srebra znajdującymi się 40m pod ziemią. Słuchali niezwykle pasjonującej historii kopalni, którą przedstawiała pani przewodnik. Warto wiedzieć, że początki istnienia tego miejsca sięgają 1783 roku. Z pewnością w sercach młodziutkich turystów na długo pozostanie krajobraz Parku Repeckiego, którym wędrowali w kierunku Sztolni Czarnego Pstrąga. W sztolni towarzyszyły dzieciom różne emocje. Strach, który ustąpił później  miejsca zaciekawieniu, zainteresowaniu. Zresztą trudno się dziwić, gdyż płynąc łodziami, można było przenieść się aż do czasów XIX wieku. Opiekunami wycieczki były: p. Maria – Izabela Gadnicka i s. Martyna Kułak.

[widgetkit id=339]