191023 jadwiga

191023 jadwiga

Przygotowania do obchodów Dnia Patrona trwały dwa tygodnie, kiedy to w klasach I-V został ogłoszony konkurs plastyczny na portret Królowej Jadwigi, a w klasach VI-VIII konkurs multimedialny o naszej patronce.

Wielki finał miał miejsce 14 października 2019 roku. Uczciliśmy wówczas Andegawenkę oraz Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

Świętowaliśmy apelem,  który w tym roku miał trochę inną konwencję niż dotychczas. Uczennice z klas: V b i VIII a przybliżyły sylwetkę patronki i jej przymioty. Przesłanie tej prezentacji było oczywiste – postawa królowej ma stać się wzorcem dla ucznia i absolwenta Szkoły Podstawowej nr 29, a jej imię zobowiązuje do zachowań, w których uczeń:

  • jest tolerancyjny – rozumie, że różnice między ludźmi są czymś normalnym i pożądanym,
  • jest aktywny – lubi ruch i chętnie uprawia sport w różnych jego odmianach,
  • jest rozważny – zna zagrożenia występujące w jego środowisku,
  • jest ciekawy świata – chętnie gromadzi wiadomości, korzystając z różnych źródeł,
  • jest prawy – rozróżnia złe i dobre uczynki,
  • jest otwarty – wykorzystuje możliwości, jakie stwarza mu dom i szkoła,
  • jest krytyczny – potrafi selekcjonować i porządkować zdobyte informacje,
  • jest odpowiedzialny – stara się przewidywać skutki swoich działań.

Po tych słowach pojawiła się też sama królowa… To był również idealny moment na wręczenie nagród – dyplomów i upominków najlepszym artystom wymienionych na wstępie konkursów. Prace uczniów zostały wystawione na forum szkoły.

Na koniec Samorząd Szkolny w imieniu społeczności uczniowskiej – złożył życzenia i  podziękował wszystkim nauczycielom za ich trud i pracę  – wręczając kwiaty i przepiękne kartki okolicznościowe. Podziękowania uzupełniły poruszające piosenki.

[widgetkit id=468]