181114 hymn

181114 hymn

W ramach projektu „Kocham Cię Polsko” klasy młodsze I-III przygotowały na 100-lecie niepodległości prace plastyczno – techniczne wykonane różnymi technikami. Między innymi na czerwonym papierze obijali pomalowane białą farbą dłonie odzwierciedlając w ten sposób kontury godła Polski. Ponadto kolorowali ilustracje związane z historią naszego kraju (symbole Polski, postać Józefa Piłsudskiego, kawaleria polska). Następnie tworzyli kotyliony z białych talerzyków, które zostały umieszczone na drzewie wykonanym z bibuły koloru czarnego i brązowego. Po wykonaniu prac plastyczno – technicznych uczniowie klasy IVb tworzyli rymowanki i teksty nawiązujące do historii Polski. Dodatkowo wraz z całą społecznością szkolną włączyliśmy się do udziału w akcji ogólnopolskiego odśpiewania hymnu Polski Mazurka Dąbrowskiego w dniu 09.11.2018 o symbolicznej godzinie 11:11. Opiekunami projektu są: mgr Ewa Krajewska, mgr Sylwia Jura, mgr Barbara Marks, mgr Barbara Rek, mgr Anna Baros.

[widgetkit id=383]