180426 ksiazki

Dziewiąta Parada Postaci Literackich odbyła się we wtorek 24 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia. Wydarzenie ma na celu promocję czytelnictwa i bibliotek oraz integrację miłośników literatury. Naszą szkołę reprezentowało trzynaście uczennic klas 7 oraz 2 gimnazjum, przebranych za wybrane postaci z książek. Harry Potter nieustannie fascynuje młode pokolenie – większość uczennic zainspirowała się postaciami serii o najsłynniejszym czarodzieju świata. Dziewczęta przygotowały również transparent promujący czytanie. Około godz. 10.00 barwny korowód przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych przeszedł III Aleją. Następnie na Placu Biegańskiego przypomniano ideę Dnia Książki oraz rozstrzygnięto konkursy na najpiękniejszy kostium oraz najlepszy transparent. Martyna Płatkowska z klasy 7b oczarowała jurorów strojem Królowej Śniegu – zdobyła I miejsce w konkursie na najlepsze przebranie. Opiekę nad wesołą gromadką sprawowały p. Kowalczyk oraz p. Klecha.