Autor: Magdalena Walocha

— — — — — — — — — — — — —

Piątek, 20 października 2023, okazał się idealnym dniem do świętowania. Szczególnie dla Aleksandra Cichońskiego z 8 a, cieszącego się tytułem mistrza narracji. Otóż nasz imiennik autora „Zemsty” zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim na humorystyczne opowiadanie „Moje spotkanie z Aleksandrem Fredrą lub bohaterami jego dzieł, które odmieniło moje życie i pozwoliło doznać wielkiej przygody”. Organizatorzy: V LO im. A. Mickiewicza w Cz-wie, SP 34 im. A. Fredry w Cz-wie pod patronatem Jej Magnificencji Rektor UJD w Cz-wie uczcili w ten sposób 230 rocznicę urodzin wybitnego romantyka.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w częstochowskim kinie Iluzja, a poprzedzone było panelem dyskusyjnym, jak łatwo się domyślić, na temat genialnego hrabiego i „jego” Domu komedii w Łaszczowie. Spotkanie uświetnili swoją obecnością m.in. rektor Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie pani prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska oraz pra- pra- prawnuk Aleksandra Fredry, pan Maciej Szeptycki.

Czym Olek zachwycił jury w swoim opowiadaniu? Polowaniem z Papkinem na grubego zwierza, freestylem językowym i poczuciem humoru, a wszystko pt. „Nie ma tego czytanego, co by na dobre nie wyszło?”.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Aleksandra Cichońskiego w tak prestiżowym konkursie; gratulacje dla naszego utalentowanego ucznia oraz jego rodziców!