181022 ewakuacja

181022 ewakuacja

W środę 17 października o godzinie 11.00 w naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy, którego skutkiem była ewakuacja szkoły. Jak zawsze nasi uczniowie spisali się celująco. Ewakuacja przebiegła sprawnie, szybko – 2,29 min., z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Ewakuowanych było 520 osób, w tym 475 uczniów. Nasze poczynania obserwował przedstawiciel Komendy Miejskiej PSP kapitan Paweł Gronkiewicz, który w podsumowaniu akcji pochwalił uczniów za szybkość, za powagę i odpowiednie potraktowanie sytuacji. Cieszymy się, że nasi uczniowie podchodzą do sprawy OC rozsądnie. Gratulujemy i mamy nadzieję, że nie będziemy musieli nigdy wykorzystywać  tych umiejętności w rzeczywistości. Przy okazji spotkania pan kapitan przeprowadził pogadankę dotyczącą zanieczyszczenia powietrza i wskazał na możliwości działań zapobiegających skażeniu atmosfery.

W imieniu społeczności uczniowskiej oraz Grona Pedagogicznego dziękujemy panu kapitanowi za czas poświęcony naszej szkole.