190318 kontra

190318 kontra

W piątek 15 marca uczniowie klasy Vb, VIa i VIIb po raz kolejny wzięli udział w koncercie charytatywnym Zespołu Tanecznego Kontra. To już jedenasty występ na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomagano czteroletniej Marysi, która wymaga kompleksowej, wielospecjalistycznej opieki lekarskiej i stymulacji wzrostu. Uczestnictwo w koncercie było tożsame ze wsparciem tej szlachetnej inicjatywy.

Spektakl nosił tytuł „Laleczka z saskiej porcelany”. Piękna choreografia, fantastyczne stroje, a przede wszystkim doskonałe przygotowanie artystów sprawiło, że było to dla widzów duże przeżycie. Tym bardziej, że w zespole występuje wiele uczennic z naszej szkoły. Z wielką przyjemnością przyglądaliśmy się ich wyczynom na scenie. Z pewnością w przyszłym roku znów damy zabrać się Kontrze w jakąś nową, bajeczną przygodę.

Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie klas: p. M. Itczak, p. E. Niewczas i p. A. Witczak oraz p. A. Klecha.