180325 kangur2

15 marca o godzinie 9.00 odbyła się XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu „KANGUR EUROPEJSKI”. Konkurs miał formę jednorazowego testu wyboru dopasowanego do kategorii wiekowej uczestników. Zadania wchodzące w skład tego testu były oryginalne i nieszablonowe, zatem wymagały od rozwiązujących nie tylko wiedzy matematycznej, ale także ogromnej kreatywności. W konkursie uczestniczyło aż 104 uczniów naszej szkoły. Reprezentantami byli uczniowie od 2 klasy szkoły podstawowej – kategoria żaczek, do klasy trzeciej gimnazjum – kategoria junior. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę za udział – druciane łamigłówki. Koordynatorkami konkursu były: Joanna Bromek, Agnieszka Kaleta i Ewa Krajewska. Wyniki konkursu poznamy w maju.