180426 konkurs rec

„Gefunden” (Znalazłam) – tak brzmi tytuł wiersza niemieckiego poety Johanna Wolfganga von Goethe, którym to Gabrysia Rataj uczennica klasy 3a gimnazjum wywalczyła sobie drugie miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów.

Konkurs odbył się 24 kwietnia w Technicznych Zakładach Naukowych w Częstochowie. Był on organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Częstochowie już po raz jedenasty. Prezentacje oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie I-III SP, IV-VI SP oraz klas VII SP i II,III gimnazjów. Ocenie podlegała poprawność językowa, interpretacja tekstu literackiego, umiejętność wyrażania uczuć i emocji, a także ogólne wrażenie artystyczne. Gabrysi nie zabrakło żadnej z tych umiejętności.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!