Autor: Renata Gajda

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --

Aby piosenka była ujmująca, przekonujący musi być wykonawca….

Laureaci konkursu „Wolność zaklęta w piosence” przekonali jury, że rozumieją teksty wykonywanych utworów, utożsamiają się z nimi i chcą poprzez piosenkę przekazywać innym dążenie do wolności i szacunek dla wartości patriotycznych. Aż 89 osób ze szkół z całej Polski, z najdalszych jej zakątków wzięło udział w konkursie i wykazało się tymi umiejętnościami. Uczestnicy na potrzeby konkursu pisali własne teksty i tworzyli własną muzykę. To świadczy o tym, że młode pokolenie zna i szanuje naszą historię, a ojczyzna to nie jest dla nich pusty frazes.

Nad prawidłowym rozstrzygnięciem konkursów czuwała zewnętrzna komisja konkursowa w składzie:

Sylwia Kurcab – konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM,
Joanna Klajnowska-Pełka – nauczyciel emisji głosu,
Iwona Czank – nauczyciel muzyki,
Piotr Skuza – nauczyciel historii i muzyki.

Kategoria soliści

wyróżnienia ex aequo:

Malwina Leszczyńska ze Szkoły Podstawowej w Stawiskach woj. podlaskie
Sara Niemczyk ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Porażu woj. podkarpackie
Marcel Popiak ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie

III miejsce ex aequo:

Anastazja Lech z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Anna Baryła z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jaskrowie woj. śląskie

Rozalia Nierzwicka ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Rotmance woj. pomorskie

II miejsce ex aequo:

Błażej Czech z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gierałtowicach, Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka woj. śląskie
Aniela Karasiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łapach woj. podlaskie
Zofia Karasiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łapach woj. podlaskie

I miejsce ex aequo:

Zofia Ćwik ze Szkoły Podstawowej im Św. Jadwigi Śląskiej w Żernikach Wrocławskich woj. dolnośląskie
Klaudia Marchwińska ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Częstochowie

Kategoria grupa wokalna:

wyróżnienie:

Oliwia Sacha, Antonina Królikowska, Igor Popowski z Miejskiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Karola Miarki w Knurowie woj. śląskie

III miejsce:

Wojciech Smykal, Antonina Smykal, Zuzanna Smykal ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Częstochowie

II miejsce:

Gabriela Urbaniak, Marta Krupa, Julia Kierzak, Paulina Cieplińska ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi w Rabie Wyżnej woj. małopolskie

I miejsce:

Julia Gajda, Maja Gajda ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach woj. śląskie

Zwycięzcom konkursu zostały wręczone dyplomy oraz nagrody podczas uroczystej gali w Szkole Podstawowej nr 29 w Częstochowie 18.05.2022 r. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom: Barbarze i Michałowi Nowak, Joannie i Tomaszowi Kula, Katarzynie Golis oraz Radzie Rodziców przy SP nr 29 za ufundowanie nagród rzeczowych oraz dyplomów.