210625 nakretki

210625 nakretki

Na początku roku szkolnego wolontariusze SKW przygotowali ozdobne pudełka, umieszczane następnie w salach lekcyjnych, by każda klasa mogła bezpiecznie zbierać korki, bez konieczności kontaktowania się z uczniami spoza swojego oddziału.

Niestety, rzeczywistość nas zaskoczyła i uczniowie, ze względu na nauczanie online, nie mieli możliwości systematycznego gromadzenia korków w swoich salach. Kiedy w czerwcu  wolontariusze ruszyli  do sal, by opróżniać pudełka, okazało się jednak, że zostały one wypełnione po brzegi. Czym skorupka nasiąknie…Mimo niesprzyjających warunków i bez stałej motywacji uczniowie wytrwali w podjętych działaniach i po powrocie do nauki stacjonarnej wypełnili pudełka korkami gromadzonymi do tego czasu w domu.

W tym tygodniu zostały one przekazane do częstochowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, a środki pozyskane z ich sprzedaży będą  przeznaczone na potrzeby tego schroniska.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i zachęcamy do wytrwania w takiej postawie, by we wrześniu zapełniły się nowe pudełka. Zaangażowanie  w naszą akcję pozwala, by przy minimalnym wysiłku każdy mógł przyczynić się do ochrony środowiska i jednocześnie pomóc potrzebującym.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

[widgetkit id=545]