181109 wyjazd krakow

181109 wyjazd krakow

Ilekroć odwiedza się Kraków, można odkryć coś nowego. Wycieczka klasy IIIe gimnazjum do niewątpliwie jednego z piękniejszych miast Polski odbyła się 31 października i miała dwa cele: historyczno – poznawczy i kulturalny. Pierwszym punktem była wystawa „Kraków czas okupacji 1939-1945” mieszcząca się w budynku administracyjnym Fabryki Emalia Oskara Schindlera. Wystawa jest opowieścią o Krakowie i losach jego polskich i żydowskich mieszkańców w czasie II wojny światowej. Nie mniej ważna jest postać Oskara Schindlera – przedsiębiorcy, który podczas wojny uratował ponad tysiąc krakowskich Żydów. Punktem drugim był udział w spektaku interaktywnym w Teatrze Bagatela – niezwykłej i przezabawnej komedii kryminalnej „Szalone nożyczki”, rozgrywającej się w wyjątkowym krakowskim salonie fryzjerskim. Wszystkich nas pochłonęła niesamowita, intygująca i dowcipna historia, brawurowe kreacje aktorskie, a nade wszystko próba rozwikłania zagadki KTO ZABIŁ?????   Przedstawienie polecają uczniowie klasy IIIe i opiekunki młodzieży: panie E. Brodzińska i E. Bogdał.