W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas drugich wzięli udział w programie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. W ramach programu nauczyciele podczas zajęć czytali dzieciom wybrane fragmenty książki (z puli „książek naszych marzeń”) pt. „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”. Ogłoszono konkurs czytelniczo – plastyczny związany z tą właśnie książką. W konkursie wzięli udział prawie wszyscy uczniowie z klas II. Prace były ciekawe i pięknie wykonane. Jednak trzeba było wyłonić zwycięzców.

Oto oni:

  • I miejsce – Dominika Kaczorowska – IIa
  • II miejsce – Olga Iskra – IIb
  • III miejsce – Aleksander Ogrodnik – IIa

wyróżnienia:

  • Stella Drewniak – IIa
  • Maja Konarska – IIb
  • Gabrysia Parzonka – IIc
  • Klaudia Głębska – IIc
  • Joanna Sznober – IIc

Organizator – Małgorzata Borowiecka, nauczyciel bibliotekarz.