Język jest podstawowym narzędziem myślenia, komunikacji z ludźmi, zdobywania wiedzy i udziału w kulturze. Współczesne dzieci coraz słabiej go znają, bo mało z nimi rozmawiamy i mało im czytamy, a z mediów elektronicznych - co potwierdzają badania - dzieci nie mogą nauczyć się pięknej polszczyzny. Częste czytanie uczy dziecko języka i myślenia, a ponadto przede wszystkim rozwija wyobraźnię, ćwiczy pamięć i poprawia koncentrację, przynosi ogromną wiedzę ogólną i mądrość, jest znakomitą rozrywką, rozwija poczucie humoru...

Dlatego rozpoczęliśmy w świetlicy szkolnej cykl spotkań: „Babcie i Dziadkowie-czytają dzieciom.” Zaprosiliśmy Panią Annę Bolkowską (babcię naszej uczennicy z kl. VI - Pauliny Najwer) - na spotkanie z wychowankami. Pani Ania, otoczona grupą dzieci, czytała im ulubione wiersze z lat dziecięcych Pauliny. Były to utwory Danuty Wawiłow „Rupaki” – z kanonu literatury dziecięcej. Świat w tych wierszach jest przedstawiony z perspektywy dziecka, dlatego uczniowie chętnie słuchali. „Nasza Kochana Babcia” przygotowała również ilustracje - naklejki, a na koniec poczęstowała wszystkich czekoladkami! Dziękujemy za te piękne chwile.
Już czekamy na kolejne spotkania.

Wszyscy mówią: czas to pieniądz, a my za głosem kardynała Stefana Wyszyńskiego mówimy „czas to miłość”. Dziękujemy więc Pani Annie Bolkowskiej za spędzony z nami czas, czyli za okazaną nam miłość.