170329 lapbooki

170329 lapbooki

„Tajemniczy ogród”, omawiany na lekcjach języka polskiego w klasie Va, stał się doskonałą okazją do zaznajomienia uczniów z ciekawą formą pracy, jaką jest lapbook. Co to jest lapbook? Wielu teraz pewnie się zastanawia… Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone niczym wycinki z gazet. Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jego nazwa.

Zanim jednak piątoklasiści przystąpili do robienia lapbooków, zostali zaznajomieni ze sposobem ich tworzenia i poproszeni o gromadzenie materiałów potrzebnych do jego wykonania. Finalnie na zajęciach języka polskiego powstawały pierwsze lapbooki. Dzieciaki mocno zaangażowały się w pracę i dzięki temu powstały ciekawe pozycje. Nad pracą uczniów czuwała nauczycielka języka polskiego, pani Katarzyna Głębiewska.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

[widgetkit id=178]